• 110

    ročná tradícia

    NOVÉ ODBORY

    MODERNÉ VYUČOVACIE METÓDY

    Telefon: 056/63 22 678

    SME TU PRE VÁS A BLÍZKO VÁS - ÖNÖKÉRT, ÖNÖKHÖZ KÖZEL

Helyesírási verseny

writing2014. február 14-én szlovák nyelvi helyesírási verseny volt iskolánkon, melyen a négyéves tanulmányi szakot látogató  diákok vettek részt.  Mivel a versenybe a magyar és szlovák tanítási nyelvű osztályok tanulói is bekapcsolódtak, ezért a megmérettetés két kategóriában zajlott. A verseny első felében a résztvevőknek egy megadott szövegben kellett pótolniuk a hiányzó i-t és y-t, illetve a mondatok közötti vessző pontos helyét kellett meghatározniuk. A feladatok további sora elsősorban nyelvi ismereteket igényelt. A szlovák tanítási nyelvű kategória győztese  Harcsová Valéria II.A osztályos tanuló lett. A második helyet Muszka Marián, a harmadikat pedig Gabódová Nikola szerezte meg, mindketten az I.A osztály tanulói. A magyar tanítási nyelvű kategória legjobbjának Pankulics Zsolt, I.B osztályos tanuló bizonyult, a második helyet Szatmári Bianka szerezte meg a II.B osztályból, harmadik pedig Kosztyo Kristina lett, ugyancsak az I.B osztályból.

A verseny valamennyi résztvevőjének gratulálunk, hiszen már azzal is bizonyítottak, hogy küzdöttek,  sőt Bálint-nap alkalmából diákjaink arról is meggyőződhettek, hogy mennyivel jobb levelet kapni helyesírási hibák nélkül, mint szégyenkezni amiatt, hogy az ipszilonok azt csinálnak velünk, ami nekik tetszik.

That Facebook ID is unauthorized for use, please go to Settings and add it.

Comments are closed.