• 110

    ročná tradícia

    NOVÉ ODBORY

    MODERNÉ VYUČOVACIE METÓDY

    Telefon: 056/63 22 678

    SME TU PRE VÁS A BLÍZKO VÁS - ÖNÖKÉRT, ÖNÖKHÖZ KÖZEL

Tudományos Diákköri Szaktevékenység (SOČ)

20140220_081014A Szlovák Köztársaság Oktatási Minisztériuma az idén is meghirdette a Tudományos Diákköri Szaktevékenység versenyét, melynek iskolai, regionális, kerületi majd országos illetve nemzetközi fordulóin mérettethetnek meg a középiskolás diákok. A regionális fordulót a nagymihályi szakközépiskola (SOŠ Michalovce) rendezi meg 2014. március 27-én, a kerületi fordulóra Kassán kerül sor 2014. április 3-án. Az országos szintű megmérettetés 2014. április 22-től 25-ig tart, melynek helyszíne az ólublói szakközépiskola (SOŠ Stará Ľubovňa).  Iskolánk az idén is bekapcsolódott a Tudományos Diákköri Szaktevékenység elnevezésű versenybe, melynek iskolai fordulója 2014. február 20-án zajlott A B4-es tanteremben 740 és 1200 óra között. 

 

A versenybizottság tagjai: Ing. Mikuláš Kalitza, Ing. Imrich Gulyás, Ing. František Hajdu

 

Versenyzők: 

S.sz.

A pályamunka neve

Szak.

A versenyző neve

Osztály

A konzulens neve

1.

A turizmus fejlődésének történelmi-földrajzi feltételei a Bodrogközben

08

Harcsová Valéria

Kozinská Edina

II.A

Ing. Kunová V.

2.

A sport szocializációs, motivációs és önmegvalósító szerepe a fiatalok életében

17

Binová Viktória

Lévai Patrik

II.A

Mgr. Jánošík Z.

 

3.

Szintmérő műszer

12

Tóth Krisztián

IV.A

Bc. Jurčák L.

4.

Akkumulátortöltő

12

Bulé František

IV.A

Bc. Jurčák L.

5.

Lézer show

12

Szalontai Tibor           

IV.A

Ing. Kalitza M.

6.

Állítható feszültségforrás

12

Bacskai Andrej

IV.A

Horváth Št.

7.

Hangszínszabályozó

12

Forgács Flórián

IV.A

Ing. Darányiová A.

8.

Erősítő 2x100W         

12

Šinai Adam

IV.A

Ing. Hajdu Fr.

9.

Erősítő 2x100W         

12

Battyányi Peter

III.B

Horváth Št.

Szakágazat:

08 – Idegenforgalom, szállodaipar és gasztronómia, 12 – Elektrotechnika és hardware

17 – Pedagógia, pszichológia, szociológia

 

A verseny nagyon jó hangulatban zajlott. A versenyzők csakúgy, mint a bizottság tagjai elégedettek voltak a bemutatott pályamunkákkal. A továbbjutott versenyzők a zsűri tagjaitól rengeteg hasznos tanácsot kaptak munkáik kisebb hibáinak kiküszöbölésére valamint tökéletesítésére.

 

A verseny végső sorrendje a 12. számú szakágazatban (elektronika és hardware):

 

Sorrend:          Név                             A munka címe                                           Pontszám

1.                     Tóth Krisztián            Szintmérő műszer                                           95

2.                     Szalontai Tibor           Lézer show                                                    93

3.                     Forgács Flórián           Hangszínszabályozó                                       88

4.                     Bacskai Andrej           Állítható feszültségforrás                                76

5.                     Bulé František            Akkumulátortöltő                                          60

6.                     Šinai Adam                Erősítő  2x100W                                            56

7.                     Battyányi Peter          Erősítő  2x100W                                            55

 

Az iskolai fordulóban sikeresen szereplő versenyzők 2014. március 27-én Nagymihályban a regionális fordulón képviselik iskolánkat.

A következő diákok vették sikeresen az első fordulót:

S.sz.

A pályamunka neve

Szak.

A versenyző neve

Osztály

A konzulens neve

1.

A turizmus fejlődésének történelmi-földrajzi feltételei a Bodrogközben

08

Harcsová Valéria

Kozinská Edina

II.A

Ing. Kunová V.

2.

A sport szocializációs, motivációs és önmegvalósító szerepe a fiatalok életében

17

Binová Viktória

Lévai Patrik

II.A

Mgr. Jánošík Z.

 

3.

Szintmérő műszer

12

Tóth Krisztián

IV.A

Bc. Jurčák L.

 

Versenyzőinknek sikeres felkészülést és sok szerencsét kívánunk!

 

That Facebook ID is unauthorized for use, please go to Settings and add it.

Comments are closed.