Vráťme knihy do škôl

Nech knižky nezmiznú zo školských lavíc!

Stack of Library Books

Vráťme knihy do škôl je názov súťaže, ktorú organizuje pravidelne už od roku 2011 online  kníhkupectvo ABC spolu s Bratislavským samosprávnym krajom a vydavateľstvom Ikar.
Cieľom súťaže je motivovať mladých ľudí k čítaniu.

Súťaž prebieha každý rok v zimných mesiacoch, tento rok od 20. 12. 2013 do 23.3.2014. Zapojiť sa môže každý študent strednej školy alebo učilišťa. Stačí, ak si prečíta knihu, napíše svoje dojmy v rozsahu 0,5 normostrany a je zaradený do losovania. Študent môže zaslať ľubovoľný počet príspevkov. Nehodnotí sa kvalita zaslaného materiálu. Vyhrať môže naozaj každý.

Výhra býva skutočne lákavá. Hrá sa o elektronické čítačky kníh, hodnotné encyklopédie z vydavateľstva Ikar a knižné balíčky. Vyhrať môžu aj ľudia, ktorí motivujú mládež k čítaniu, napr. rodina, priatelia alebo učitelia. Stačí, ak ich účastník uvedie ako svojho Knižného anjela, a už sú zaradení do losovania o atraktívne knižné balíčky.

Aj žiaci našej školy sa zapojili do tejto súťaže, svoje príspevky na internetovú stránku http://vratmeknihydoskol.sk/ umiestnili nasledovní študenti:

I.A

 Diana Pekáriková, Diana Holováczová, Loreta Siriková, Martin Jenigár

image004
II.A

Valéria Harcsová, Edina Kozinská, Kristian Ferko, Estera Župčanová, Lýdia Bundzáková, Diana Cibáková

image006
II. B Ján Pankulics
image010
III.A Bettina Illéšová
image008

Žrebovanie výhercov sa uskutočnilo 27. marca 2014.

Tento rok sme nemali šťastie, ale dúfajme, že budúci rok bude opäť plný vášnivých čitateľov, a do tejto fantastickej súťaže sa zapojí ešte viac študentov.

Comments are closed.