• 110

    ročná tradícia

    NOVÉ ODBORY

    MODERNÉ VYUČOVACIE METÓDY

    Telefon: 056/63 22 678

    SME TU PRE VÁS A BLÍZKO VÁS - ÖNÖKÉRT, ÖNÖKHÖZ KÖZEL

A fiatalkorúak büntetőjogi felelőssége

DSC_0009A fiatalkori bűnözés napjaink egyik legsúlyosabb társadalmi problémája. Sajnos a Szlovák Köztársaságban az elmúlt évek bűnügyi statisztikája szerint növekszik a fiatalok által elkövetett bűncselekmények száma és fajtája. A rendőrség ezért országszerte különféle megelőzési programokat szervez.

A fiatalkori bűnözés problematikájáról tartott előadást diákjainknak Ing. Hankosčáková, a tőketerebesi rendőrkapitányság egyik munkatársa 2014. május 6-án. A rendőrség dolgozóját azzal a nem titkolt szándékkal hívtuk meg iskolánkra, hogy a fiatalokban tudatosítsuk a bűncselekmények jogi következményét, és hogy segítsük őket abban, hogy felismerjék a rájuk leselkedő veszélyeket, illetve az olyan helyzeteket, melynek során ők maguk válhatnak áldozatokká. Ing. Hankosčáková röviden ismertette a büntetőtörvénykönyv fiatalokra vonatkozó azon passzusát, amely meghatározza az egyes  büntetések fajtáit.  A beszélgetés nagyon hasznosnak minősült, a diákok nagy érdeklődéssel hallgatták az előadást.

 

The NextGEN gallery with ID/slug: 35 does not exist or is empty.

Comments are closed.