• 110

    ročná tradícia

    NOVÉ ODBORY

    MODERNÉ VYUČOVACIE METÓDY

    Telefón: 056/63 22 678

    SME TU PRE VÁS A BLÍZKO VÁS - ÖNÖKÉRT, ÖNÖKHÖZ KÖZEL

„THÁLIA“ na našej škole

DSC_0673Dňa 12.9.2014 sa na pôde našej školy uskutočnila veľkolepá akcia. Navštívili nás herci z divadla „Thália“ s cieľom uskutočniť inovatívne predstavenie s názvom „AKÁRKI-JEDERMANN“.

V predstavení Jedermann (Akárki) sa herci v priebehu hry pýtali žiakov na ich postoje a nútili ich tak premýšľať i formulovať svoje názory na závažné otázky. Základnou témou v hre Jedermann bola otázka zodpovednosti. V hre bola otázka o zodpovednosti pri pomoci druhému človeku v ťažkej životnej situácii. Protagonistkou predstavenia bola stredoškoláčka, ktorá pátra po matke s čoraz zvláštnejším správaním. Dôležitou súčasťou inscenácie boli interaktívne zložky, kde študenti museli reagovať, premyslieť si udalosti z pohľadu konkrétnej postavy, radiť a dotvárať príbeh.

Predstavenie bolo veľmi zaujímavé, poučné a emocionálne. Žiaci boli zasvätení do deja, herci  sa ich pýtali na ich názory, čím sa stali aktívnou súčasťou predstavenia.

The NextGEN gallery with ID/slug: 38 does not exist or is empty.

Comments are closed.