• 110

    ročná tradícia

    NOVÉ ODBORY

    MODERNÉ VYUČOVACIE METÓDY

    Telefon: 056/63 22 678

    SME TU PRE VÁS A BLÍZKO VÁS - ÖNÖKÉRT, ÖNÖKHÖZ KÖZEL

AKADÁLYMENTESÍTETT HIDAK

DSC_05372014. szeptember 17-én már hatodik alkalommal rendezték meg a Perbenyiki Szakközépiskolában az Akadálymentesített Hidak – az alkotóképesség és az együttműködés fesztiválja találkozót. A rendezvény – melynek egyik fő védnöke a Kassai Kerületi Tanügyi Hivatal – résztvevői fogyatékkal élő és az egészséges alap- és középiskolás diákok voltak. Az egész napos fesztiválon kézműves-, fodrász- és kozmetikai, továbbá divatbemutató zajlott, a jelenlévők koktél- és ételkülönlegességeket kóstolhattak, megcsodálhatták a virágkötészet remekeit miközben kiváló előadóművészek szórakoztatták őket. A rendezvénynek otthont adó Mailáth-kastélyból természetesen iskolánk sem hiányozhatott, hiszen a fesztivál egyik célja az volt, hogy a fiatalok találkozzanak és közösen alkossanak bemutatva egymásnak munkáikat, illetve hogy egészségesek és fogyatékkal élők egyaránt önfeledten szórakozhassanak.

A rendezvényen iskolánk szakmáiból adtunk ízelítőt, kiállítva gépészeink, asztalosaink, kőműveseink és elektrotechnikai műszerészeink alkotásait. Alkotóműhelyünk keretében bemutatkoztak fodrászlányaink, az Ügyes kezek szakkör tagjai és a kereskedelmi akadémia gyakorlócégének diákjai. A fesztivál történetében először tanulóink élő szakkjátszmában mérték össze tehetségüket a jelenlévő iskolák képviselőivel.

A rendezvényre testvériskolánk, a sárospataki Vay Miklós Református Szakképző Iskola is ellátogatott.

The NextGEN gallery with ID/slug: 39 does not exist or is empty.

Comments are closed.