Kenguru Matematikaverseny

A „Kenguru Matematikaverseny” a legnagyobb nemzetközi matematikai verseny, amely ebben az iskolai évben 2024. március 26-án került megrendezésre. A verseny játékos és képes logikai feladatokkal méri fel a diákok tehetségét a logikai gondolkodás terén. Iskolánk diákjai minden évben bekapcsolódnak a feladatok megoldásába, főleg azok játékos és rendhagyó feladatai miatt. Ebben az iskolai évben iskolánk 20 tanulója vett részt a KADET O12 kategória feladványainak megoldásában. A szokatlan megfogalmazású feladatok kissé próbára tették a diákok gondolkodását és főleg időbeosztását. Másrészt viszont a feladatok érdekessége, játékossága miatt is szívesen kapcsolódnak be a versenybe. Eredményeiket türelmetlenül várják, amit a verseny elektronikus oldalán nézhetnek majd meg április elején a bejelentkezési kódjuk segítségével.