Kenguru Matematikaverseny

A „Matematický klokan – Kenguru Matematikaverseny“, a legnagyobb nemzetközi matematikai verseny, mely immár 25 éve lebilincselő, játékos és képes logikai feladatokkal méri fel a diákok tehetségét a logikai gondolkodás terén. Iskolánk diákjai minden éven bekapcsolódnak a feladatok megoldásába, főleg azok játékos és nem a megszokott stílusuk miatt is. Ebben az iskolai évben 2023. március 27-én zajlott a verseny, amelyben iskolánk 10 tanulója vett részt a KADET O12 kategóriában. A különleges megfogalmazású feladatok kissé próbára tették a diákok gondolkodását, főleg ami a rendelkezésre álló időt illeti. Másrészt viszont tetszett nekik a feladatok érdekessége, játékossága. Eredményeiket türelmetlenül várják, amit a verseny elektronikus oldalán nézhetnek majd meg a bejelentkezési kódjuk segítségével.