Fókuszcsoport a KSK koordinátorával iskolánkban

2023. június 8-án a negyedik tanítási órán a KSK és a Thália Színház képviseletében Ing. Erényi Tünde, részvételi koordinátor, és kolléganője látogatott el iskolánkba. Tájékoztatást adtak a Thália Színházzal való együttműködés lehetőségeiről, valamint arról, hogy a COVID időszakot követően mennyire csökkent az érdeklődés a kulturális élet iránt. A találkozó lényege a tanulók által már előzetesen kitöltött kérdőív eredményeinek a megvitatása volt. A kérdőív célja az volt, hogy feltérképezze az egyes célcsoportok kulturális viselkedését, igényeit, ösztönzőit, akadályait, amelyek visszatartják őket attól, hogy bekapcsolódjanak a kulturális életbe, valamint a színház életébe.

Az ötödik tanítási órán a tanárok is bekapcsolódtak a beszélgetésbe. Akárcsak a tanulóknak, a tanároknak is lehetősége nyílt kötetlen formában kifejezni gondolataikat, véleményüket, javaslataikat, ötleteiket a kulturális élet jobb működése érdekében.