Jubileumi maratoni futóverseny Kassán

Az első októberi vasárnap Kassán már évek óta a maratoni futás helyszíne. Az egyik legrangosabb sporteseményt immár 100. alkalommal rendezték meg. Az idei jubileumi futáson iskolánk tanulói is részt vettek Mgr. Jánošík Zoltán tanár úr kíséretében. Kántor Sándor IV.A, Pollák Emil IV.A, Illés Félix Maximilián III.B, Anthony Ede I.C osztályos tanulók az maratoni junior stafétafutásban mérték össze erejüket és kitartásukat a többi 40 induló diákcsapattal. A 12 km – 9 km – 12 km – 9 km hosszú váltófutást a közönség lelkes buzdítása mellett teljesítették tanulóink, és 23. helyezettek lettek a csapatversenyben. A világverseny hangulata, a futás léleképítő ereje újabb elszánt felkészülésre buzdította diákjainkat, és reméljük, hogy a jövőre is sikeres maratoni versenyt futnak majd.

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Load more