Látogatás a kassai Szlovák Műszaki Múzeumba

2023. március 31-én a kassai Szlovák Műszaki Múzeumba látogattak el iskolánk tanulói. A kiránduláson a III.A és III.B osztály tanulói vettek részt. A cél az volt, hogy ne csak új ismereteket, tapasztalatokat szerezzenek, hanem szép élményeket is. A Szlovák Műszaki Múzeum a legalkalmasabb hely erre, hiszen számos lehetőséget kínál az új jelenségek megismerésére. A múzeumon belül különböző megállóhelyek találhatók, mint például az Elektromos kisülések csarnoka, ahol a tanulók dinamikus fénybemutatón és elektrosztatikus kísérleteken keresztül aktívan megismerkedtek a valódi transzformátorok, induktorok és generátorok veszélyes feszültségei elleni védelemmel. A múzeum másik látványossága a planetárium, ahol a látogatók felfedezhetik a Naprendszer működését. Az előadótól érdekes tényeket tudhattak meg tanulóink a bolygókról, galaxisokról, megismerkedtek a téli és nyári égbolt csillagainak mitológiai történeteivel. A múzeum csillagászattal is foglalkozik, ezért az érdeklődők interaktív módon kipróbálhatják a különböző teleszkópokat, miközben a kiállított tárgyakon közvetlenül megfigyelhetik a tornyot és a városi objektumokat.

Úgy gondoljuk, hogy a kirándulás nagyon mozgalmas és érdekes kalandként marad meg a diákok emlékezetében.