Tanulmányi kirándulás a Sóstói Múzeumfaluba

2023. április 14-én iskolánk tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt, melynek célja a Petőfi-emlékév alkalmából megrendezett észak-magyarországi kiállítás megtekintése volt.

A program egy múzeumpedagógiai foglalkozással kezdődött a Kalamáris Vendéglőben, amely egy rendhagyó vendéglő, ugyanis valós ételek helyett Petőfi-versek vannak a kínálatában. Tanulóink közösen verseltek, majd különböző képek és zene segítségével próbálták közelebb hozni a költőt napjainkhoz. Ezután néprajzi kifejezésekkel ismerkedtek meg. Olyan régi, a falusi hétköznapokhoz tartozó eszközökkel, szerszámokkal, viseletdarabokkal, melyek mind megjelentek Petőfi műveiben, ezeken keresztül is közelítve a költőhöz.

A program második felében a tárlatvezető az Árpád-kori faluba kalauzolta a tanulókat, ahol a kor jellegzetes háztípusait tekintették meg.

Köszönjük szépen a Szövetség a Közös Célokért társulásnak a lehetőséget, hogy részt vehettünk a Petőfi 200 diákutaztatási programban.