Az angol nyelvi olimpia iskolai fordulója

Az angol nyelvi olimpia egy tantárgyi verseny általános és középiskolások, valamint hat- és nyolcéves gimnáziumok évfolyamai számára. A Szlovák Köztársaságban a tanulók önkéntes érdeklődési tevékenységének egyik formájaként szervezik meg, és az oktatási folyamat elválaszthatatlan részét képezi. Iskolánkban 2023. november 22-én 9 tanuló részvételével zajlott az angol nyelvi olimpia iskolai fordulója. A diákok először egy tesztet dolgoztak ki különféle feladatokkal, amelyek a szókincset, az olvasási készséget és a nyelvhasználatot tesztelték a gyakorlatban. A vizsga második része szóbeli formában történt. Az I.A osztályos Martin Palko végzett az első helyen. A második helyet Laura Romanová szerezte meg az I.A osztályból. A bronz helyezést a IV.B osztályos Bók Richárd szerezte meg. Az I.A osztályos Martin Palko tanuló képviseli iskolánkat az angol nyelvi olimpia körzeti fordulóján Terebesen. Gratulálunk a nyertesnek!