Tím Tisztaszívűek získal špeciálnu cenu na Literárnej súťaži Legere v Nitre

Druhý decembrový týždeň sa skončil a s ním aj XII. ročník Literárnej súťaže Legere. Súťaž bola venovaná pamiatke oslávencom 200. výročia. Prvé dve kolá sa týkali poézie Sándora Petőfiho a v treťom stredoškoláci čerpali z dramatickej básne Imre Madácha Tragédia človeka. Našu školu reprezentovali traja žiaci: Tibor Balog, Illés Félix Maximilián z III.B triedy a Bence Üveges z I.B pod vedením učiteľky Andrey Pankovics. Vo všetkých troch kolách riešili pracovné listy súvisiace s povinnými čítaniami. Na tretiu súťaž sa žiaci pripravujú aj krátkymi predstaveniami, ktoré sú jednou z najkreatívnejších častí súťaže. Náš tím spracoval Tragédiu človeka v 3D leporele, ktoré sa dá využiť aj ako interaktívna hra, aj ako pomôcka. V celkovom riešení pracovného listu sme skončili na piatom mieste a v kategórii miniprednášky sme získali špeciálne ocenenie. Úspech dodal tímu impulz do ďalšej práce a tešíme sa na budúci ročník súťaže.