Medzibodrožský kultúrny festival

Aj tento rok pripravilo mesto Kráľovský Chlmec obľúbený Medzibodrožský kultúrny festival. Počas trojdňového podujatia nechýbali vystúpenia známych hudobníkov a bohatý kultúrny program.

Stredná odborná škola techniky a remesiel – Műszaki Szakok és Mesterségek Szakközépiskola v Kráľovskom Chlmci bola tiež súčasťou tradične sa konajúceho Medzibodrožského kultúrneho festivalu. Oslavy začali slávnostným vinobraneckým sprievodom, kde naši žiaci reprezentovali našu školu v kostýmoch šachových figuriek, vyhotovených na našej škole.

Okrem sprievodu sa naša škola prvýkrát zapojila do výstavy ovocia a zeleniny, organizovaného Slovenským zväzom záhradkárov v Kráľovskom Chlmci. Náš kreatívny stánok upútal pozornosť návštevníkov svojou originalitou a dizajnom.

Návštevníci festivalu sa mohli pokochať aj tradičnou prezentáciou a výstavou s názvom Nové technológie, kde boli predstavené moderné prístroje využívané na odborných vyučovacích hodinách. Publikum mohlo pozorovať programovateľné LEGO roboty, 3D tlačiarne, malé frézky, ale aj lasermi rezané malé dekorácie.

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Load more